İsveç İle ABD Arasında Final Gibi Maç

İsveç ve ABD grup lideri olmak istiyor
İsveç v ABD
Haziran 20,2019
22:00

Bu yıl Dünya Kupası’nda gündeme düşen ilk haber ABD’nin zayıf rakibi Tayland’ı 13-0 yenmesi olmuştu. Tarihi farkın ardından ABD ikinci maçını da farklı kazanmıştı. Aynı grupta yer alan İsveç de ABD’nin ayak izlerini takip ediyor olsa da onun kadar golcü bir ekip değildi. Şimdi F grubunun en güçlü iki takımı olan ABD ile İsveç grubun son maçında karşı karşıya gelirken bir yandan da olası finalin ön provasını yapacaklar. ABD her ne kadar iki maçta gol yememiş olsa da bu sefer işi biraz daha zor çünkü bu turnuvada ilk defa güçlü bir rakip ile karşılaşacak. Aynı durum İsveç için de geçerli. Her iki takım da gücünü göstermek için maç boyu mücadele edecektir.

BONUS: 2000TL'YE KADAR 200%
Şimdi Oyna
  • Daha önceki maçlarda olduğu gibi ABD ilk golü atana kadar daha temkinli bir oyundan yana olacaktır. Ancak bu atak oynamayacağı anlamına gelmiyor. Pas konusunda oldukça iyi olan ABD Milli Takımı bu özelliğini İsveç karşısında da kullanıp hızlı koşular ve kimi zaman da uzun paslar ile İsveç defansını aşmaya çalışacaktır. Ayrıca duran toplar da ABD için önemli olacaktır.
  • Oynadığı iki karşılaşmaya da bakıldığı zaman İsveç’in özellikle hücum hattında bireysel yeteneklerini kullanan oyuncuları sayesinde gole gittiğini görüyoruz. Günümüz futbolunda görülmesi giderek zorlaşan bu tarz goller kadınlar Dünya Kupası’nın en hoş anlarından. İsveç oyuncularının bu özelliğini ABD karşısında da kullanmaya çalışacaktır. Ancak ne derece başarılı olur bilinmez.
  • ABD için bu hafta İsveç karşısında galip gelmek aynı zamanda grup birinciliği ve daha önemlisi turnuvanın en güçlü ekiplerinden biri olduğunu göstermek olacaktır. Bu sebeple ABD maçın 90 dakikası boyunca atak yapmaktan çekinmeyecektir. Diğer yandan İsveç’in de son düdük çalana kadar mücadeleden kaçmadığı ve oyunu bırakmadığı unutulmamalı.
  • İsveç defansı belki de en zorlu maçına çıkıyor. Karşılarında iki maçta 16 gol atmış bir takım olacak. Bu yüzden hata yapma lüksleri yok. Ayrıca uzaktan çekilecek şutlarda ve kornerlerde de dikkatli olmaları şart. İsveç gol bulmak için atak yapacaktır ve kuvvetle muhtemel ABD ağlarına bu turnuvada gol atan ilk ekip olacaktır.

ABD ile İsveç arasındaki mücadelede favori geçen turnuvanın şampiyonu ABD. Her iki yarıda gol ihtimali yüksek. Ayrıca toplam gol 2,5 üzerinde olur. ABD’nin handikaplı galibiyeti risk içerebilir. O yüzden karşılıklı gol bahsi daha garanti gözüküyor. Fakat, ABD’nin 3 veya daha fazla gol atması da zor. Maç 2-1 bitebilir.

Bahis yap -