Kolombiya Grup Liderliğine Oynuyor

Kolombiya Katar'ı farklı yenme peşinde
Kolombiya v Katar
Haziran 20,2019
00:30

Copa America’da B grubundaki ilk maçlara bakıldığı zaman oldukça ilginç karşılaşmalar gözümüze çarpıyor. İlk maçta Paraguay karşından oldukça etkili oynayan Katar gol atamayınca kalesinde iki gol görmüştü. Ancak buna rağmen maçı bırakmayan Katar sahadan 2-2 sonuçla ayrılmayı başarmıştı. Diğer mücadelede ise Arjantin oldukça kuvvetli hücum hattına karşın Kolombiya kalesini geçememiş ve sonradan oyuna dahil olan iki kişinin gollerini de engelleyemeyince sahadan 2-0 mağlup ayrılmıştı. Arjantin’i yenerek grup liderliği için avantaj yakalayan Kolombiya bu hafta Asya Kupası galibi Katar’ı yenerek gruptan lider ayrılma planları yapıyor. Katar ne kadar favori görünmese de rakibine maçı kolay kolay bırakmayacaktır.

BONUS: 1000TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Kolombiya ilk maçta Arjantin karşısında golleri oyuna sonradan dahil olan Duvan Zapata ve Roger Martinez sayesinde bulmuştu. Katar karşısında Martinez’in ilk 11’de olması beklenirken Zapata yine yedek soyunacaktır. Bu özellikle Katar için sorun olacaktır çünkü Kolombiya yedeklerinin güçlü olması onları daha da zorlar.
  • Asya Kupası’nda bütün maçlarını kazanıp kupaya uzanmasına rağmen Katar esasında Latin Amerika takımları ayarında olmadığını ilk maçta gösterdi. Yine de mücadeleyi bırakmaması ve zayıf rakibi Paraguay’a karşı elde ettiği pozisyonlar Katar’ın ileride daha iyi işler yapabileceğini gösteriyor. Ne var ki bu hafta güçlü rakibi Kolombiya karşısında şansı biraz daha az.
  • Grup liderliği için çıkılacak olan maçta Kolombiya Arjantin maçına kıyasla daha atak bir oyunu tercih edecektir. Arjantin’in hücum hattı oldukça güçlüydü ve Kolombiya savunması hata yapmadı. Katar’ın hücum gücü ise Arjantin’e kıyasla oldukça düşük. Bu sebeple Kolombiya her iki yarıda da gol bulmak adına bastıracaktır. Bu maçı farklı kazanması moralin dışında grubu oldukça iyi bir şekilde bitirmesine de yardımcı olacaktır.
  • Katar için bu hafta Kolombiya’nın Arjantin karşısında izlediği taktiği izlemek en iyisi olacaktır. Rakibin gol gücü yüksek olduğu için maçı biraz daha geride kabul edebilirler. Yine de Paraguay maçında gösterdikleri performans ile Kolombiya mücadelesinde de Katar’ın oldukça başabaş bir oyun çıkaracağı anlaşılıyor.

Kolombiya ile Katar arasındaki maçta favori doğal olarak Kolombiya. Ancak Kolombiya’nın galibiyeti yüksek bir oranda değil. Bunun için her iki devrede de gol bahsi oynanabilir. Handikaplı Kolombiya galibiyeti ise biraz riskli olabilir. Diğer yandan toplam golün 2,5 üstü olması da mümkün.

Bahis yap -