Peru Büyük Sürpriz Peşinde

Peru Brezilya'yı yenme ve grup liderliği peşinde
Peru v Brezilya
Haziran 22,2019
22:00

Brezilya Copa America’nın ev sahibi olması avantajıyla da birlikte ilk maçında oldukça iyi bir iş çıkardı ve Bolivya’yı mağlup etti. Ancak sonrasında Venezuela karşısında gol atma becerisi gösteremedi. Böylelikle ilk iki maç sonunda dört puan ve averaj ile liderliğe oturdu. Takipçisi Peru ise ilk maçında Venezuela’ya gol atamamış ve maç 0-0 bitmişti. Ancak Peru da tıpı Brezilya gibi Bolivya’yı yendi ve grupta iddialı duruma geldi. Şimdi her iki takım da galibiyet için sahaya çıkacak. Kazanan hem grup lideri olarak üst tura kalacağı için görece kolay bir rakip ile eşleşecek. Peru’nun gruptan çıkmayı tam olarak garantilediği söylenemez. Brezilya’dan averajla geride olmasının yanında bu hafta Venezuela şayet Bolivya’yı yenerse ve Peru yenilirse üçüncü olacak. Bu noktada da en iyi üçüncüler arasına kalmaya bakacak.

BONUS: 500TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Brezilya her ne kadar Venezuela’ya gol atmayı başaramasa da esasında iyi bir hücum hattına sahip. Yine de Neymar Jr.’ın sakatlığı onlar için büyük bir kayıp. Bu haftaki maçta yine bütün gözler Coutinho ile Firmino üzerinde olacaktır. Ancak yine de Peru’nun Venezuela kadar olmasa da sağlam bir defansı olduğunu ve Brezilya’dan fazla gol yememek için uğraşacağını unutmamak gerek.
  • Grup liderliği ile üçüncülük arasında gidip gelen Peru için bu hafta galibiyet çok önemli. Zira galibiyet aynı zamanda grup lideri olmak da demek. Mağlubiyet durumunda ise Venezuela’nın Bolivya karşısında ne yapacağı önemli. Beraberlik durumunda da Venezuela’nın maçı önem kazanıyor. Bu sebeplerden Peru dengeli ama gole arayan bir oyundan yana olur.
  • Brezilya senelerdir değişmeyen bir anlayışa sahip. Eğlenirken galip gelmeyi amaçlayan bu oyun her zaman istenilen sonucu veremese de Brezilya’yı neredeyse her zaman bir noktaya taşıyor. Bu turnuvada da aynısı oluyor fakat Brezilya’nın gol becerisi yıllar içinde azaldı. Bu durum Peru karşısında da görülecektir.
  • Peru ilk yarıda daha atak bir oyunu tercih edebilir. Rakibinin ikinci yarıda hücumları artacağı için esas presi ikinci devreye saklamaları da mümkün. Olur da ilk devrede gol yerlerse bu Peru’nun zorlanacağı bir durum oluşturur. Ancak her halükarda Peru bu hafta zorlanacaktır.

Peru ile Brezilya arasındaki maçta Brezilya favori durumda. Sambacılar bu sefer ilk devrede gol atmayı becerirler mi bilinmez ancak maçta gol bulacakları kesin. Karşılıklı gol ihtimali az görünüyor ama maçın 2,5 üstü olması da aynı derece de az.

Bahis yap -